Klimatyzacja i chłodnictwo

Zamontowanie klimatyzacji to nie koniec – pamiętaj o serwisowaniu!

Kolejną część naszych artykułów o klimatyzacji znajdziesz tutaj: https://partner-poland.pl/upaly-w-polsce-czy-w-2022-mozemy-sie-ich-spodziewac-czy-warto-kupic-klimatyzacje/

W obecnych czasach klimatyzacja montowana jest w prawie wszystkich inwestycjach. Niemniej kupno klimatyzacji nie wystarczy – niezbędne jest też jej serwisowanie. W Skierniewicach, Sochaczewie i Łowiczu działa wiele firm, które serwisują klimatyzacje, żeby jednak wybrać odpowiednią, zdecydowanie dobrze jest wziąć pod uwagę kilka najważniejszych aspektów. Jakie czynności wykonywane są w czasie serwisowania klimatyzacji? O czym powinno się odnośnie tego wiedzieć? Jaki jest koszt serwisowania? Jak znaleźć dobrą firmę?

Co zalicza się do serwisu klimatyzacji?

W skład serwisowania klimatyzacji wchodzi wiele różnych czynności i nie kończą się jedynie na założenia instalacji. Dobrze jeśli serwis ma miejsce dwa razy w ciągu roku – wiosną i jesienią. Przegląd to głównie sprawdzenie sprawności urządzenia. Wymagane jest również sprawdzenie, czy układ chłodniczy działa prawidłowo. Serwisowanie polega na czyszczeniu instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bardzo ważne jest także odgrzybienie i dezynfekcja parownika oraz skraplacza. Co wiecej, czyszczone są wszystkie filtry.

Brak serwisowania klimatyzacji – skutki

W każdym wnętrzu powietrze aż roi się od zanieczyszczeń. Niemal wszystkie cząsteczki są zatrzymywane przez klimatyzację. Z tego względu instalacja narażona jest na pojawianie się licznych bakterii i grzybów. Zaniedbanie częstego dbania o urządzenie może przyczyniać się do ponownego rozprowadzenia drobnoustrojów we wnętrzu co może negatywnie odbijać się na zdrowiu. Przegląd jest ważny, ponieważ dzięki niemu można także szybko dostrzec ewentualne usterki i zawczasu się ich pozbyć, bez potrzeby późniejszego naprawiania całej instalacji.

Ile kosztuje serwisowanie klimatyzacji?

Cena serwisowania klimatyzacji jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju danej instalacji oraz jej rozmiaru. Na cenę przekłada się także zakres prowadzonych przez mechanika prac, a także sama firma zajmująca się zleceniem. Zwykle cena za jeden przegląd to kilkaset złotych.

Jak znaleźć najlepszą firmę do serwisowania klimatyzacji?

Aby zyskać gwarancję najwyższej jakości serwisu, warto wybrać odpowiednią firmę. Współcześnie jedną z częściej wybieranych jest CLIMREM – naprawa klimatyzacji. Charakteryzuje się ona głównie wieloletnią działalnością w branży. Przedsiębiorstwu zaufało już wielu klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie , które można znaleźć w Internecie. Można wybrać zarówno montaż, czyszczenie, jak i odgrzybianie czy dezynfekcję.