Klimatyzacja i chłodnictwo

Upały w Polsce – czy w 2022 możemy się ich spodziewać? [czy warto kupić klimatyzację?]

Prognozy długoterminowe mówią nam, że kolejny miesiąc, jakim będzie marzec ma być podzielony na dwie części. Temperatury w pierwszej połowy miesiąca nadal będą ujemne. Miejscami prognozowane są nawet intensywne opady śniegu. Początek miesiąca będzie cechował się także dużymi wahaniami temperatur pomiędzy dniem i nocą. Maksymalne temperatury w ciągu dnia, szczególnie na zachodzie kraju, mogą osiągnąć nawet +10 stopni Celsjusza. Już w połowie marca możemy spodziewać się ocieplenia. Pod koniec marca natomiast czekają na nas roztopy i liczne problemy hydrologiczne. Niemniej jednak z każdym dniem będzie się robiło coraz cieplej. Kwiecień z kolei będzie miesiącem ciepłym, a temperatury mają być powyżej normy. Na północy i północnym wschodzie sumy opadów powinny być w normie, natomiast na pozostałych terenach Polski będzie ich więcej. Temperatury będą wynosiły mniej więcej 10 stopni Celsjusza. Maj będzie miesiącem ciepłym, temperatura oraz opady powinny osiągać wartości zbliżonej do normy. Wyjątek będzie stanowić środkowa i północno-wschodnia Polska, gdzie możliwie pojawi się nadmiar opadów. Temperatura w maju przewidywana jest na 15 stopni Celsjusza.

klimatyzator w mieszkaniu w Sochaczewie

Jak temperatura czeka nas w wakacje?

Czerwiec jest miesiącem, w którym będziemy mogli spodziewać się przyjaznej i łagodnej pogody. Miej jednak na uwadze, że synoptycy przewidują duże anomalia w przyrodzie mniej więcej w środku czerwca. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że będziemy musieli się zmierzyć z dużą ilością deszczowych dni. Czerwiec będą charakteryzować temperatury od najniższej wynoszącej 13 stopni Celsjusza oraz najwyższej sięgającej 23 stopni Celsjusza. Początek lipca będzie upalny! Klimatyzacja Sochaczew może okazać się niezbędna. Pomimo upałów prognozy sugerują, że pierwsza połowa miesiąca będzie wyjątkowo mokra i burzowa. Wakacyjny relaks może się wtedy nie udać, ze względu na to, że będą miały wtedy miejsce przyrodnicze kataklizmy. Po 10 lipca możemy się spodziewać kolejnych upałów. Ostatni dni lipca będą będą się wyróżniać bezchmurnym niebem i dużym słońcem. W sierpniu prognozy ponownie sugerują upały, jednakże bez upalnych dni się nie obejdzie.

brak klimatyzatora może być problemem

Jesień w 2022 roku – czego się spodziewać?

Początek września ma być bardzo przyjemny, ciepły i słoneczny. Druga połowa miesiąca natomiast przyniesie ze sobą intensywne opady deszczu. Nie zapomnij uzbroić się wtedy w parasolkę i kalosze! Najniższa temperatura we wrześniu będzie wynosić mniej więcej 11 stopni Celsjusza, a najwyższa z kolei 20 stopni Celsjusza. Załamanie pogody przyjdzie wraz z końcem września. Październik cechować się będzie dość wysokimi temperaturami – od 6 do 13 stopni Celsjusza. Złotej polskiej jesieni w październiku nie zobaczymy! Pierwsze tygodnie listopada mają być zresztą podobne. Według prognoz długoterminowych, w drugiej połowie listopada może dojść do ataku zimy. Grudzień jednak ma nie być zimnym miesiącem, jest jednak szansa, że w niektórych rejonach Polski na Boże Narodzenie pojawią się opady śniegu.