Motoryzacja

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Bezwątpienia transport lądowy jest najważniejszą gałęzią gospodarki w polsce. Transport determinuje to jak rozwija się gospodarka każdego regionu. Dlatego właśnie usługi transportowe, zarówno pomorskie czy też podlaskie województwo są bardzo ważne. Zauważ, że jak nie ma możliwości dostarczenia surowców czy też wywozu gotowych produktów, spowoduje spowolnienie działanie każdego miejsca, w którym się pracuje.

Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Całkowita długość dróg ekspresowych i autostrad które mieszczą się w województwie pomorskim wynosi 169 km. Warto też dodać, że drogi w województwie pomorskim są bardzo rozwinięte. Wiesz, że ich długość to aż 1,8 tys. km? To się przekłada na średnią gęstość rzędu dziesięć kilometrów na 100 km2 to 5 miejsce w Polsce. Ta modernizacja sieci dróg pomogła w tym, że liczba wypadków drogowych zmniejszyła się. Pamiętajmy też, że samorząd województwa wspomaga gminy oraz powiaty w modernizacji na drogach mniejszego szczebla.

Co warto wiedzieć o drogach w województwie pomorskim

Oprócz powyższego bardzo dobrze rozwinęła się też kolej na pomorzu, która ma 1,2 tysiąca kilometrów. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd stan kolei się poprawia. Samorząd pomorskiego, pierwszy w Polsce podjął decyzję, aby wybudować nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Okazała się ona punktem zwrotnym w transporcie, czy też gospodarce obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy z województwa pomorskiego najchętniej w Polsce jeździ pociągami. Warto również dodać, że prężnie rozwija się Port Lotniczy umiejscowiony na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego