Brak kategorii

Schody drewniane – czy pasują do nowoczesnych wnętrz?


Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że schody są jednym z najważniejszych elementów domu lub mieszkania piętrowego. Choć dla wielu osób ich wybór może nie być przesadnym priorytetem w trakcie budowania swojej posiadłości, to warto zdawać sobie sprawę, że należyte przemyślenie decyzji odnośnie schodów jest niezwykle ważne. Schody drewniane są idealnym wyborem, ale części osób może się wydawać, że mamy do czynienia z rozwiązaniem bardzo mało nowoczesnym. Czy jednak jest to prawda?


Drewniane nowoczesne schody – czy to możliwe?

Drewno kojarzy się w dużej mierze z tradycją oraz konwencjonalnymi, klasycznymi rozwiązaniami wystroju wnętrz. Trzeba jednakowoż trochę zmienić ten sposób myślenia. Drewno może być także bardzo nowocześnie prezentującym się tworzywem, pod warunkiem, że dobrze się je wkomponuje do Twojego wnętrza. Schody nowoczesne muszą bowiem cechować się pewnego typu minimalizmem i zgrabną kompozycją względem pomieszczenia. Schody drewniane mogą temu wyzwaniu sprostać, i to świetnie, lecz wydaje się, że niewiele osób ma na ten temat świadomość. W dzisiejszych czasach w różnorakich sklepach znaleźć można mnóstwo rodzajów drewnianych nowoczesnych schodów, dlatego każdy z pewnością znajdzie model dla siebie, niezależnie od tego, jakie są cechy jego wnętrza.

pexels rachel claire 4857786 Schody drewniane - czy pasują do nowoczesnych wnętrz? Schody drewniane - czy pasują do nowoczesnych wnętrz?

Jakie sa zalety drewnianych schodów?

Nowoczesne schody drewniane powinny charakteryzować się nade wszystko stuprocentową wytrzymałością. Dzięki temu będą cieszyć nas swoją użytecznością przez wiele dziesiątek lat. Równie istotne są jednak również kwestie czysto wizualne – tutaj warto, żeby istniało świetne powiązanie między wystrojem pomieszczeń, a tym, jak prezentują się schody. Nie powinny przesadnie wychodzić na pierwszy plan, a jedynie pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Warto dobrać także schody drewniane z firmy Stolmark, których kształt będzie dopasowany do wielkości naszego mieszkania lub domu, aby zapewnić stuprocentową funkcjonalność i nie zajmować przesadnie wiele miejsca, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Dobrze też będzie zdecydować się na balustrady szklane.