Motoryzacja

Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Karoseria to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów auta. Ze względu na to, że lakier pokrywa calą zewnętrzną powłokę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O lakier, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, albo przynajmniej ograniczyć ewentualne defekty.

Rewitalizacja lakieru samochodowego – sprawdź czy jej potrzebujesz

Karoseria samochodu jest również narażona na działanie reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w rezultacie może skutkować pojawieniem się rdzy.

Czasem nawet auta, które pozornie wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że odpryski są ledwo dostrzegalne. Dlatego warto raz na kilka miesięcy zbadać lakier oglądając auto ze wszystkich stron przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o wygląd swoich aut. Jest to rozwiązanie skuteczne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych elementów.

Jak odświeżyć swoją karoserię?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób renowują lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Stosowane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg działań, których celem jest maksymalne odświeżenie naszych samochodów.

Dla przykładu, na maskę można założyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci zazwyczaj dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Co daje wizyta w salonie car detailingu?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko wygląda estetycznie. Również jego wartość jest wyższa kiedy jest on zadbany.

Wizyta w warsztacie, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele kwestii. Fachowiec zbada kondycję lakieru w aucie i zaleci najlepszy sposób konserwacji.