Brak kategorii

O czym koniecznie powinno się pamiętać o piłkochwytach?

Szkolne boiska i orliki nieustannie są pełne dzieci. Żeby jednak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo boisko powinno zostać odpowiednio zabezpieczone. Nie obędzie się bez specjalnego podłoża czy piłkochwytów. Nie każdy zdaje sobie sprawę czym one dokładnie są oraz dlaczego są one takie istotne. Co warto wiedzieć na temat piłkochwytów? Z jakich powodów są one takie ważne? Co wziąć pod uwagę przy wybieraniu piłkochwytów?

Czym właściwie są piłkochwyty?

Piłkochwyty to specjalna, zakładana dookoła boisk konstrukcja, która składa się ze stelaża oraz siatki. W sklepach dostępnych jest mnóstwo rozmaitych wariantów oraz rozmiarów piłkochwytów. Najważniejszym zadaniem piłkochwytu jest zatrzymywanie piłek, dzięki czemu w żadnym wypadku nie przedostają się one poza teren boiska czy orlika. 

Piłkochwyty a bezpieczeństwo?

Nie każdy wie, jak ważne jest założenie piłkochwytów. Korzystnie wpływają one na zdrowie, a nawet życie dzieci korzystających z orlika. Zapobiegają one wypadnięciu piłki przykładowo na ulicę, gdzie na skutek nieuwagi mogłoby dojść do tragedii.

Co więcej, przeważnie boiska są otoczone domami lub blokami, a nieustannie wykopywana piłka mogłaby przyczynić się uszkodzenia mienia osobistego czy wypadku.

Jak kupić najlepsze piłkochwyty?

Wybierając piłkochwyty dobrze jest wziąć pod uwagę kilka podstawowych aspektów. Przede wszystkim powinny być one odpowiedniego rozmiaru, gdyż jedynie w takim przypadku będą w stanie zatrzymać wszystkie piłki. Za najlepszą wysokość piłkochwytów uznaje się od 6 do 8 metrów. 

Co więcej, dobrze jest znaleźć dobry piłkochwyt w zależności od zastosowania. Do przydomowych przestrzeni rekreacyjnych doskonale sprawdzają się wolnostojące konstrukcje, przytwierdzane do ziemi za pomocą specjalnych kotwic. Przy większych piłkochwytach konieczne będzie wbicie w ziemię solidnych słupów.

Gdzie najlepiej znaleźć wysokiej jakości piłkochwyty?

W czasie szukania piłkochwytów należy zwrócić również uwagę na firmę. Chętnie wybierana jest firma Stempel – piłkochwyty, wyróżniająca się wieloletnią działalnością w branży, a także wychodzeniem naprzeciw potrzebom każdego klienta. W ofercie można znaleźć nie tylko różne warianty piłkochwytów, ale również rozmaite wyposażenie do uprawiania sportów w szkołach czy na orlikach. Klienci mogą nie tylko kupić interesujące ich produkty, ale też zdecydować się na sprawną wysyłkę i montaż sprzętu.