Motoryzacja

Kto zajmuje się wyciąganiem wgnieceń?

Uszkodzenie auta zwykle nie jest ciekawym doświadczeniem dla jego posiadacza. Kiedy jednak mowa o drobnym uszczerbku na karoserii, nie należy się martwić. Naprawa lakiernicza nie zawsze jest w takim wypadku koniecznością. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to normalna sprawa.

Jak wygląda wyciąganie wgniotek w samochodzie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to za pomocą specjalnego kleju oraz narzędzi, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej powierzchnię. Trzeba pamiętać, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to opłacalne wyjście.

Jaka jest cena wyciągania wgnieceń?

Rzeczy jasna wyciąganie wgnieceń wydaje się łatwe do własnoręcznego wykonania, ale kiedy nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat od podszewki. Ceny takiej usługi są zwykle niewielkie, a czas jej wykonania tak krótki, że z reguły jeszcze tego samego dnia samochód będzie do odbioru. W związku z tym zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez lakierowania. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze nie tylko teraz, ale i podczas późniejszej sprzedaży samochodu.

Wpis postał na podstawie informacji ze strony firmy Eurograd. Jest to wiodąca firma z okolic Krakowa z 10-letnim doświadczeniem w branży.