Klimatyzacja i chłodnictwo

Klimatyzacja do biura – o czym pamiętać decydując się na instalację?

Gdy spędzasz dużo czasu w biurze, w ciepłych miesiącach prawdopodobnie będzie to duże obciążenie. Chyba że zainstalowana jest w nim klimatyzacja, która pozwoli na komfort każdemu z pracowników. Na sprawność ludzi ogromne oddziaływanie mają czynniki termiczne. Może to skutkować tym, że szybkość czynności bardzo spadnie, gdy będą oni postawieni w sytuacji pracy w za chłodnej bądź zbyt ciepłej temperaturze. Gdy myślisz nad instalacją klimatyzacji do biura, opłaca się, żebyś pomyślał o kilku tematach.

Partnerem wpisu jest greentechklima.pl – specjalista w zakresie zakładania klimatyzatorów na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Brodnicy. 

Klimatyzacja – komfort dla Twoich pracowników

Klimatyzacja zmieni biuro w dobre środowisko dla pracowników. Pracownicy będą czuli się zmęczeni, rozdrażnieni i chorzy, jeżeli będą musieli pracować w skrajnych warunkach. Poczucie niskiego poziomu energii nie da im możliwości w pełni skupić się na pracy. Klimatyzacja pozwoli wrócić do właściwego tempa pracy i pomyślnych wyników stabilizując temperaturę w miejscu pracy w optymalnych granicach. 

Skutki zbyt niskiej temperatury

W sytuacji kiedy pracownicy Twojego biura muszą przebywać w ekstremalnie niskich temperaturach, mogą skarżyć się z powodu symptomów takich jak suchość oczu, podrażnienia dróg oddechowych, a także problemy skórne.

Skutki zbyt wysokiej temperatury

Gdy zaś będą musieli przebywać w gorącym pomieszczeniu, wystąpią oznaki, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, nadmierna potliwość i udar cieplny.

~~~~

Klimatyzator, który kupisz do swojego biura, powinien być w stanie stale trzymać właściwą temperaturę w pomieszczeniu, aby uniknąć kłopotów zdrowotnych wynikających z pracy w ekstremalnych warunkach termicznych. W miesiącach wiosennych powinien także być w stanie usuwać pyłki, które w innym wypadku mogą powodować podrażnienie nosa, skóry, oczu.

Zakup klimatyzatora – o czym pamiętać?

Dobierając klimatyzację do Twojego biura, możesz trafić na jednostki klimatyzacji o zróżnicowanej wydajności i klasie zużycia energii. Powinieneś kupić taki, który będzie pasujący do Twojego lokalu. Trzeba wybrać wariant i moc klimatyzacji w zależności od wielkości biura, jakie będzie chłodzone jak też skali temperatury powietrza.

Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne posiadają obecnie klasę efektywności energii, czyli tak zwane klasy. Są znakowane literami od G do A (w klasie A zostały stworzone 3 specjalne rodzaje – A+, A++, A+++). Klasa A odpowiada najniższemu poborowi energetycznemu, czyli jest wysoce energooszczędna.

Nie musisz martwić się, że klimatyzacja negatywnie odbije się na twoim budżecie a także znacząco zwiększy rachunki za energię, Klimatyzacja o stosownej efektywności energetycznej nie spowoduje strat. Musisz także wziąć pod uwagę inne funkcje, takie jak prędkość wentylatora, cyfrowy system kontrolowania temperatury i funkcję ustawiania uśpienia.

Wszystkie podane funkcje pomogą w zredukowaniu użycia prądu, ale nie tylko, są one bardzo przydatne podczas codziennego użytkowania klimatyzacji oraz pozwalają jeszcze lepiej dopasować działanie klimatyzatora do potrzeb Twojego pomieszczenia.