Przemysł

Co to takiego wanny ociekowe i wychwytowe? Dlaczego się je stosuje?

Wanny ociekowe i wanny wychwytowe – to produkty, które są przeznaczone do składowania zbiorników oraz beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, cieczami brudzącymi, materiałami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

najistotniejsze dla wszystkich pracodawców, jest bezpieczeństwo zleceniobiorców na terenie miejsca pracy. Stanowi to priorytet, który powinien być podstawą dla wszystkich zleceniodawcy. Jeśli pracownicy czują się bezpieczni podczas podejmowania obowiązków zawodowych, są bardziej produktywni. Sprawa przybiera jeszcze większej wagi, kiedy miejsce pracy, samo przez się, stanowi zagrożenie – np. wykonywany zawód jest związany z substancjami szkodzącymi człowiekowi.

Jak zabezpieczyć się przed wyciekiem szkodliwych substancji w miejscu pracy?

wydajną ochronę przed groźnym wyciekiem materiałów szkodliwych zagwarantują nam wanny ociekowe a także wychwytowe. Są one bowiem zaopatrzone w fachową kratę a także dopasowany pojemnik na szkodliwą substancję. Takie innowacyjne rozwiązania to idealny system na czystość a nade wszystko bezpieczeństwo zleceniobiorców, którzy są narażeni na obcowanie z substancjami szkodliwymi. Jest to ważny składnik posiadania w firmowej kadrze pracowniczej fachowców – im bardziej wyposażony zakład pracy tym więcej wysoko profesjonalnych pracowników do siebie ściąga. Dlatego jako przedsiębiorca, chce rozwinąć skrzydła na rynku, należy pomyśleć o takim rozwiązaniu jak fachowe wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji na kolejne lata i rozwój swojego biznesu.

 Zastosowanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w Twojej firmie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej można postawić duże pojemniki, które mają w sobie różne ciecze. W przypadku, kiedy takowy zbiornik zostanie uszkodzony, nie musisz się obawiać o wyciek groźnych substancji – substancja przez zamontowaną pod pojemnikiem kratkę będzie miała możliwość swobodnie spłynąć do odpowiednio przygotowanej na dole platformy. W taki oto sposób można nie tylko bezpiecznie trzymać substancję, jak i na nowo je wykorzystać, ponieważ ciecz nie jest zanieczyszczona w cyklu wycieku, a co za tym idzie – jest gotowa do powtórnego użycia. Biorąc pod uwagę taki obieg cieczy, przede wszystkim jesteśmy bezpieczni, jednak to nie jedyna korzyść takiej metody – nie dorzucamy pracownikom sprzątania, ponieważ miejsce pracy pozostaje czyste.

Przy wyborze wanien ociekowych i wychwytowych należy również zwrócić uwagę na ich pojemność. Jest ona bowiem bardzo ważna, ponieważ powinna zostać właściwa co do wielkości pojemnika. w opinii fachowców wanna ociekowa powinna być na tyle pojemna, żeby zmieściła w sobie w przybliżeniu 10% łącznej przechowywanej ponad nią objętości.

Jak dbać o wanny ociekowe oraz wychwytowe, aby służyły nam latami?

Po pierwsze, przy zakupie takiego produktu niezwykle ważne jest materiał z jakiego stworzona jest wanna ociekowa lub wychwytowa. Dlaczego? To niezwykle proste; musi być ono przystosowane do cieczy która będzie składowana w wannie. Nie należy bowiem doprowadzić do przypadku w którym np. produkty wykonane ze stalowych elementów zostaną użyte do składowania silnie żrących substancji, ponieważ nie jest to adekwatne do materiału z którego została wykonana dana wanna. gromadzimy niebezpieczną ciecz najrozsądniej wybrać tworzywa sztuczne, które są przystosowane do magazynowania w nich takich substancji.

Przede wszystkim zadbanie o czystość zbiorników a także o swoje bezpieczeństwo – najlepiej jest konserwować wanny niezwłocznie po wycieku. Podczas pojemnika nie zapomnij o prawidłowym kostiumie zabezpieczającym i zadbaniu o bezpieczeństwo miejsca pracy. Aby zagwarantować długowieczność naszych wanien należy je także konsekwentnie oczyszczać – bezdyskusyjnie powinno się używać do tego procederu pompy lub odsysacza cieczy.