Klimatyzacja ? to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).
Komfort cieplny ? zespół cech mikroklimatu, który powoduje dobre samopoczucie człowieka.

Odczucia termiczne człowieka odnoszą się głównie do równowagi cieplnej całego ciała.
Na równowagę tę wpływa: aktywność człowieka, odzież jaką ma na sobie, jak również parametry otoczenia: temperatura powietrza, średnia temperatura promieniowania, prędkość przepływu powietrza i wilgotność względna. Na podstawie badań prof. Ole Fangera opracowano normę ISO wg której wrażenia cieplne ciała ludzkiego przewiduje się za pomocą wskaźników PMV i PPD.

Z doświadczeń inżynierów klimatyzacji wynika, że optymalne warunki dla ludzi wykonujących lekką pracę (np. praca biurowa) występują przy jednoczesnym spełnieniu następujących parametrów powietrza wewnętrznego:
? temperatura: lato 23 ? 26 °C; zima 20 ? 24 °C

- wilgotność względna: 40 ? 60% (max 35 ? 65%)

- prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi: 0,2 ? 0,5 m/s

Nie zachowanie któregokolwiek z tych parametrów może powodować u ludzi odczucie duszności, parności lub przeciągu. W zależności jednak od aktywności i odzieży człowieka, przyjmuje się różne zakresy parametrów powietrza wewnętrznego.
Oprócz odczuć termicznych, równie istotnym elementem komfortu jest przebywanie w czystym powietrzu o odpowiedniej zawartości tlenu.

Warunki zewnętrzne

Instalacja klimatyzacji musi być przygotowana do zapewnienia wymaganych przez użytkownika warunków wewnętrznych w każdych warunkach meteorologicznych. Na podstawie badań sporządzono tablice z obliczeniowymi parametrami zewnętrznymi takimi jak: temperatura, wilgotność powietrza, wietrzność i nasłonecznienie.

Proponujemy Państwu kompleksową obsługę związaną z klimatyzacją.
Nasze biuro inżynierskie dobierze dla Państwa urządzenia znanych producentów takich jak:
LG, DAIKIN, GREE, PANASONIC, TOSHIBA, MITSUBISHI, ELEKTRA, VIVAX, FUITSU, a nasz serwis zamontuje i uruchomi urządzenia w Państwa domu.

klimatyzacje Jelenia Góra, klimatyzacje w Jeleniej Górze, wentylacja Jelenia Góra, wentylacje Jelenia Góra, klimatyzacje domowe Jelenia

Góra,Klimatyzacje przemysłowe w Jeleniej Górze, projektowanie klimatyzacji, klimatyzatory znanych firm, spawalnictwo, odkurzacze centralne,

systemy centralnego odkurzania Jelenia Góra, serwisowanie klimatyzacji, serwis klimatyzatorów